Dlaczego nie zarobisz w m2m…?

… albo w Systemie Partnerskim Bankier.pl, albo w Comperialead… albo jeszcze w innym serwisie, gdzie można zarobić prowizję za polecanie kredytów, pożyczek i kont bankowych?

 

Jakoś dziwnie utarło się, że najprościej zarobić jest w programach partnerskich oferujących produkty finansowe. W sumie „zarobienie czegoś” nie jest w nich przesadnie trudne. Wiele osób zakłada dla siebie konta bankowe, bierze darmowe pożyczki i cieszy się, że zarobiła „coś”. Natomiast żeby zarobić „coś więcej” trzeba zacząć polecać – pozyskiwać nowych partnerów do programu, albo przynajmniej własną babcię namówić, żeby zamiast wzywać przedstawiciela firmy chwilówkowej skorzystała z kredytu przez Internet – i to z Twojego linku polecającego.

I tu się kryje pierwszy powód – po prostu nie chcesz polecać.

Być może uważasz, że nie umiesz gadać z ludźmi (powód, albo wymówka druga), ale często prawda jest taka, że produkt, który masz promować jest ci zupełnie obojętny (powód trzeci) a jedyny aspekt finansowy, który w danym programie Cię interesuje to ewentualna prowizja. I w sumie nie ma się czemu dziwić. Mało kogo pasjonują pożyczki i konta bankowe, a trudno zachwalać produkt, który nawet Cię nie interesuje. Ale, ale… może nie wiesz, że są programy partnerskie, a nawet sieci, w których zbiera się wiele programów. Można promować buty, ciuchy, wózki dziecięce, meble, jazdy autem rajdowym czy bardzo dobre szkolenia. No i książki. I wcale nie musisz (zieeew) promować (zieew) kredytów. Wszystkie wymienione powyżej oferują pewien wybór programów „pozabankowych” – a jeszcze więcej jest ich w webepartners.pl .

Po czwarte – usłyszałaś, albo sama sobie wbiłaś do głowy, że nie dasz rady. Z różnych powodów. Bo sponsora masz bez sensu. Bo nie umiesz. Bo nigdy tego nie robiłaś. Bo sama nie ogarniasz.

To już prawdziwy kit. Mnóstwo osób zarabia w różnych programach partnerskich. Myślisz, że robili doktorat z PP? Że uczyli się o afiliacji na studiach? Nie sądzę – wszyscy, krok po kroku próbowali, usprawniali, zbierali doświadczenie i wiedzę, po czym z lepszym, lub gorszym efektem zamieniali je na pieniądze.

Nie ma innej drogi – robić, mierzyć efekty, wdrażać poprawki, mierzyć efekty. Uczyć się, uczyć i uczyć. Bo samo się nie nauczy i nie zrobi. A z drugiej strony – praca w marketingu rekomendacyjnym, to całkiem fajna robota, którą można wykonywać z domu, z tropikalnej plaży – albo skąd tam chcesz.

Zajrzyj też do starszych postów:

Programy partnerskie – a co to takiego?

Czym się kierować wybierając program partnerski?

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis - skomentuj, kliknij "Lubię to" lub podziel się ze swoimi znajomymi w mediach społecznościowych. To dla mnie znak, żeby tworzyć więcej takich artykułów.

5 thoughts on “Dlaczego nie zarobisz w m2m…?

 • 10 stycznia 2018 at 09:04
  Permalink

  Nie ma innej drogi: trzeba robić.
  Robić to tutaj zdecydowanie słowo klucz.

  A jak się nie robi, to żaden biznes nie będzie prostszy, łatwiejszy czy szybszy jeśli chodzi o zarabianie. 🙂 I nie ma żadnego znaczenia to czy będzie to program partnerski o pożyczkach, biżuterii czy soczkach dla dzieci.
  Aleksandra Niedzielska ostatnio opublikował…Czy Bitcoin to piramida finansowa?My Profile

  Reply
  • 10 stycznia 2018 at 13:15
   Permalink

   Nie ma innej opcji. Samo się „grzmi i błyska” – ale ani robota, ani biznesy się same nie robią 🙂

   Reply
 • 10 stycznia 2018 at 12:46
  Permalink

  Zgodzę się, że bez pracy do niczego nie dojdziemy, nic nie osiągniemy, ale są rzeczy,które bardziej do nas przemawiają i takie, które nam „nie leżą”. Jeżeli mamy wybór w co mamy włożyć swoją pracę zdecydowanie wybierzemy to co nam bardziej odpowiada, a możliwości jest wiele. Trzeba tylko chcieć znaleźć 🙂

  Reply
 • 10 stycznia 2018 at 18:05
  Permalink

  Produkty finansowe są rzeczywiście bardzo mało interesujące i inspirujące. Efekt gwarantowany to cała seria „ziewów”. Ale niełatwo wybrać branżę interesującą i dochodową.
  W najlepszej sytuacji są ci, którzy mają jakieś konkretne hobby, wiedzą dużo o zagadnieniu i mogą na ten temat rozmawiać non stop. Wystarczy wtedy zacząć działać w temacie hobby, a blog, aktywność w mediach społecznościowych i marka osobista rozkwitną jak wiosenne kwiecie. Niestety nie wszyscy mają takie hobby, nie wszyscy mają gadane i nie wszystkim chce się uczyć czegoś co nie za bardzo ich interesuje. Dla tych potrzebna będzie silna wola, duża dawka motywacji, samozaparcie i dużo, dużo cierpliwości, czego i Wam i sobie życzę.
  Takie teksty jak ten powyżej są nieocenione. Inspirują, motywują i pokazują inne, często niewykorzystane możliwości zarobkowe. Dzięki Olu.

  Reply
 • 16 grudnia 2018 at 20:11
  Permalink

  Ja zarabiam w M2M. Są naprawdę fajne programy żeby ułatwić sobie pracę. Być może nie są to na razie jakieś duże sumy , ale działam dalej ☺ Masz rację Olu że do tego nie trzeba doktoratu , naprawdę wystarczą chęci.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge