10 szybkich informacji dla nowego w revshare

Obiło ci się o ucho (albo o oko 😀 ) słowo revshare i zupełnie nie wiesz o co w tym biega. Ludzie zarabiają jakieś pieniądze, jakieś programy, jakieś reklamy. Albo już zapisałeś się do któregoś z licznych programów tego typu i nie wiesz o co chodzi. Więc usystematyzujmy podstawy.

Jest jeszcze opcja druga – chcesz dowiedzieć się czym się zajmuję, bo uważasz tą branżę za dziwną, rewolucyjną, może niebezpieczną. Albo podrzuciłam Ci ten artykuł, albo sam zajrzałeś. W każdym każdym razie przeczytaj to.

1. Co to jest revshare?

Programy typu revshare to programy, w których możesz kupić paczki reklamowe (adpacki). W paczce możesz mieć bezpośrednie odwiedziny na twojej stronie, odsłony bannerów lub reklam tekstowych oraz inne formy reklamy.

Możesz też pomóc firmie w realizacji tych usług i oglądać reklamy zamieszczone przez innych użytkowników.  Wtedy firma może podzielić się z tobą częścią swoich dochodów (jeśli je ma), udzielając Ci rabatu od wartości twoich adpacków. Rabat ten może przekraczać wartość adpacka, który zarobiłeś.

10 szybkich informacji dla nowego w revshare | OlaZulawinska.pl

2. Czy w programach revshare można zarobić?

Tak, można. Można też stracić. Rabat za oglądanie reklam nigdy nie jest gwarantowany. Jeśli firma nie ma zysków, nie podzieli się nimi z tobą. Może z dnia na dzień przestać płacić. Może też upaść, zniknąć, albo zostać zamknięta przez jakiś urząd, który znajduje się za sześcioma morzami, ale akurat ma prawo wpłynięcia na losy firmy, działającej ogólnoświatowo, ale zarejestrowanej  w jego kraju .

3. Czyli inwestycja nie jest gwarantowana?

Po pierwsze w tego typu programach nie możemy mówić o inwestycji. Kupujemy usługę reklamową i nikt nie gwarantuje, że otrzymamy jakiekolwiek dochody.

Co więcej, można stracić cały wkład i wszystkie pieniądze , które zostały zapisane na twoim koncie w programie. Nikt, niczego ci nie gwarantuje, ani twój “sponsor” (czyli osoba, która wprowadza cię do programu), ani znani promotorzy, ani firma i jej administratorzy. Całe ryzyko jest Twoje.

4. Jak się zarabia “w revsharach”?

Na kilka sposobów:

 • można otrzymać wspomniany już wcześniej rabat,
 • można otrzymać prowizję za zakupy swoich poleconych (i niekiedy również za zakupy z niższych poziomów swojej struktury),
 • można otrzymać premię z planu marketingowego (jeśli w firmie takowy istnieje)
 • można zarobić parę centów oglądając reklamy PPC (pay per click),
 • można dostać bonus jeśli twoi poleceni klikaja reklamy PPC
 • bywają jeszcze różne wymyślne bonusy – zależy od firmy.

5. To jaką sumę włożyć w program revshare?

Taką, jakiej nie boisz się stracić. W żadnym wypadku nie pakuj się z oszczędnościami całego życia, ani z pieniędzmi które ci są potrzebne na życie.

6. Naliczenia w programie są duże. A może wziąć kredyt, pożyczkę, chwilówkę na adpacki, żeby mieć ich więcej i mieć większe naliczenia?

Przeczytaj ze zrozumieniem poprzedni punkt. Ja nie polecam takiego rozwiązania. Ale jeśli jesteś świadomy ryzyka, to przemyśl jeszcze plan alternatywny – z czego go spłacisz jeśli stracisz.

7. Czy można w jakiś sposób zmniejszyć ryzyko?

Można – dywersyfikując i stosując odpowiednie strategie. Ale to tematy na przynajmniej 2 oddzielne wpisy.

8. Podobno działanie w revach, to tylko 5 minut dziennie.

W dzień kiedy chcesz zrobić tylko minimum – czyli obejrzeć 10 reklam, to faktycznie – na jeden program potrzebujesz 5 do 7 minut. Ale jeśli chcesz w tej branży działać profesjonalnie, to potrzebujesz też czasu na ustawienie reklam, ewentualną promocję programu, pomoc swoim partnerom czy rozwój swoich kompetencji.

9. O jakim ustawianiu reklam mówimy?

Skoro kupujesz usługę reklamową, to skorzystaj z niej. No weźże ustaw te reklamy.

10. Ale dlaczego ciągle mnie straszysz?

Wcale nie straszę – mówię “jak jest”. W każdej sytuacji gospodarczej zysk jest premią za ryzyko.  Jest potencjał zysku, jest ryzyko. Tego się nie da oddzielić. Stracić można w każdym biznesie – ja np. w swoim życiu znacznie więcej straciłam w tradycyjnym (i bardzo prostym) biznesie, niż w jakimkolwiek revie.

Czy jest jeszcze jakaś informacja, którą powinien znać każdy “nowy” w branży revshare? W takim razie rozprawmy się z nią w komentarzach.

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis - skomentuj, kliknij "Lubię to" lub podziel się ze swoimi znajomymi w mediach społecznościowych. To dla mnie znak, żeby tworzyć więcej takich artykułów.

5 thoughts on “10 szybkich informacji dla nowego w revshare

 • 24 stycznia 2017 at 13:18
  Permalink

  Ta myśl: “W każdej sytuacji gospodarczej zysk jest premią za ryzyko” jest po prostu fenomenalna. Tłumaczy wszystko.

  Reply
  • 24 stycznia 2017 at 14:29
   Permalink

   Bo to są dwie strony tej samej monety – nie ma zysku tam, gdzie nie ma ryzyka – ale idąc dalej tym tropem: nikt normalny nie wkłada swoich pieniędzy tam, gdzie jest tylko ryzyko a śladu zysku nie widać. O czym spora część branży nie chce pamiętać :/

   Reply
 • 31 stycznia 2017 at 12:00
  Permalink

  Super wpis, chyba nigdy nie skończy się to edukowanie, zawsze jakieś ciekawe słowo człowiek wyłowi 🙂
  bogdan ostatnio opublikował…SkyminersMy Profile

  Reply
 • 1 lipca 2017 at 14:04
  Permalink

  Dobrze fajnie opisane dla nowych użytkowników w programach revshare.

  Reply
 • 15 listopada 2017 at 14:46
  Permalink

  Można stracić, ale można i zyskać więc podobnie jak na giełdzie 😉

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge