Prawdziwe pieniądze w revshare ? zrozumie to nawet trzecioklasista

 

Prawdziwe pieniądze w revshare ? zrozumie to nawet trzecioklasista | Blog Oli ŻuławińskiejMatematyka ponoć jest królową nauk. Jednak w trakcie edukacji szkolnej dajemy sobie wmówić, że jest to przedmiot czysto teoretyczny i abstrakcyjny. I przez całą resztę życia czekamy, żeby wreszcie przydał nam się sinus i cosinus.

Wbrew pozorom i szkolnym przyzwyczajeniom, matematyka całkiem dobrze nadaje się do opisywania rzeczywistości. Można też zadziałać w odwrotny sposób i wykorzystać rzeczywistość dla zrozumienia tematów, które wydają się nam abstrakcyjne.

Jako mama dziesięciolatka, korzystam czasami z cukierków i jabłek do ogarnięcia pewnych tematów matematycznych. To bywa całkiem dobry sposób. A ponieważ liczenie pieniędzy (od czasów, kiedy zrezygnowaliśmy z monet kruszcowych) jest dla wielu osób abstrakcyjne ? idźmy do konkretów. Widziałam jak ktoś w necie przedstawiał zyski z revshare na lizakach (niestety obiło mi się tylko o oko i nie pamiętam autora). Wykorzystajmy twórczo tę koncepcję  i policzmy pewne aspekty programów typu revshare za pomocą cukierków.

Wróćmy więc do trzeciej klasy i załóżmy nasz pierwszy, cukierkowy revshare.

Mamy duże pudło i umawiamy się, że wrzucamy do pudła po pięć cukierków i za to, po 30 dniach możemy z niego dostać po siedem.

Żeby nie było, że mamy tu hype to nasz revshare świadczy też usługę ? każdy członek programu zyskuje prawo do pięciokrotnego odpisania zadania, pod warunkiem, że w ciągu tych trzydziestu dni, raz w tygodniu pozwoli odpisać innym swoje zadanie. Usługa realna i potrzebna.

Wybieramy sobie adminów, którzy mają pilnować naszych cukierków. Dbają więc, żeby nikt nie zjadł cukierków, które mu się nie należą. Walczą z cukierkowymi skrytożercami. Liczą też ? ile kto wpłacił i kiedy może wypłacić. Zapisują też, kto od kogo  i kiedy odpisał zadanie ? ale na chwilę  odstawmy temat zadań, bo sam w sobie jest dość prosty, a zaciemnia nam liczenie cukierków.

Przykład 1. Skąd się bierze bańka?

Żeby nasz revshare mógł sprawnie funkcjonować potrzebujemy dopływu nowych  cukierków. Najprościej, jeśli wiąże się to z dopływem  nowych członków programu lub zakupem  dalszych pakietów przez starych uczestników (ostatecznie czemu nie móc odpisać 20 zadań). Jeśli wydajemy więcej cukierków niż napływa, powstają puste zapisy. Okazuje się, że Jasio w zeszycie u admina ma zapisane prawo do swoich 7 cukierków, ale w pudełku cukierków nie mamy. A co w sytuacji, gdy cukierków braknie dla całej 4B? No, to już będzie niezła draka.

Przykład 2.  Jak temu zaradzić?

Revshare policzone na cukierkach | OlaZulawinska.plBańkę możemy próbować  zmniejszyć różnymi sposobami.

– możemy zwiększyć akcję rekrutacyjną (musimy jednak pamiętać, że w końcu o cukierki upomną się kolejne osoby i wtedy revshare z całą pewnością zbankrutuje, a zdecydowanie nie chcielibyśmy dostać w dziób od tych z szóstej klasy),

– możemy zmniejszyć ilość cukierków, jaka przysługuje każdemu uczestnikowi programu  (ostatecznie przecież ma też korzyść z odpisywanych zadań)

– możemy sprzedawać naszą usługę poza pakietami ? odpisanie zadania z matmy poza limitem za jeden cukierek,

– możemy umówić się, że mamy też inne usługi i towary, który sprzedajemy za cukierki ? wejście do biblioteki bez kolejki kosztuje 1 cukierka, podobnie jak wypasiona naklejka z pokemonami (kupiliśmy w hurcie od Karola z drugiej klasy pięć arkuszy takich naklejek ? za 7 cukierków)

Przykład 3. Które pieniądze w revshare są prawdziwe?

Bez wątpienia te, które mogliśmy fizycznie wypłacić ? a zdecydowaliśmy się zostawić w programie. Ostatecznie mieliśmy je w ręce i mogliśmy je zjeść.

No dobra ? a teraz ? jak zmaksymalizować nasze korzyści z udziału w programie?

– po pierwsze wykorzystać usługę ? no jeśli mamy prawo odpisać zadanie, to odpisujmy,

– po drugie, pamiętać o tym, że istnieje spore ryzyko, że cukierków kiedyś braknie. Więc nie szaleć, żeby mieć ich kilo przed świętami. To się może nie udać. Rozejrzeć się, jakie inne korzyści możemy mieć z naszych słodyczy.

Czy istnieje jeszcze jakiś inny temat revsharowy, który możemy policzyć na cukierkach? Daj znać w komentarzu 😀

Jeśli podoba Ci się ten wpis - skomentuj, kliknij "Lubię to" lub podziel się ze swoimi znajomymi w mediach społecznościowych. To dla mnie znak, żeby tworzyć więcej takich artykułów.

7 thoughts on “Prawdziwe pieniądze w revshare ? zrozumie to nawet trzecioklasista

 • 5 stycznia 2017 at 08:29
  Permalink

  No nie.
  Cukierkowi skrytożercy to jest hicior :)) Fajnie wyjaśnione Olu!

  Reply
  • 5 stycznia 2017 at 09:14
   Permalink

   😀 też usłyszane w szkole. Tyle, że tam byli pierniczkowi skrytożercy.

   Reply
 • 5 stycznia 2017 at 08:48
  Permalink

  Chociaż jestem laikiem w tym temacie to oczywiste jest ze nie może być tak że jedynym źródłem cukierków mają być użytkownicy bo nawet jak sie zdobywa kolejnych użytkowników i jeszcze kolejnych to poza ilością cukierków w programie rośnie liczba osób do podziału tych cukierków. Jedyne wyjście to mieć kilka źródeł cukierków. Dobrze by było świadczyć jakies usługi które nie wymagają wejścia do programu, żeby zarobić samego cukierka bez kolejnej osoby do podziału…im wiecej zrodel ktore umożliwią zdobycie samych cukierków tym lepiej.

  Reply
  • 5 stycznia 2017 at 09:12
   Permalink

   Dokładnie tak jak piszesz Łukaszu. Z tym, że w sporej części revów tak właśnie jest – ilość cukierków w puli rośnie tylko przez akcję rekrutacyjną.

   Reply
 • 3 lutego 2017 at 21:07
  Permalink

  Dobre, słodka matematyka. Mi się podoba. Niestety tematu nie podrzucę bo w revshare nie jestem.
  Adrian ostatnio opublikował…KryptowalutyMy Profile

  Reply
  • 3 lutego 2017 at 23:21
   Permalink

   Adrian – 😀 przecież nie ma obowiązku działania w revach 😀

   Reply
 • 17 sierpnia 2017 at 08:56
  Permalink

  Żeby każdy rodzic podchodził do edukacji dziecka tak jak Ty , to świat by nie wyglądał tak
  jak teraz. Niestety ludzie po szkole średniej a nawet czasami i po studiach nie znają podstawowych zasad funkcjonowania pieniądza, liczb.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge