Instagram – czy stać cię na to, by ignorować 300 milionów?

instagramInstagram – a co to takiego?

Instagram to jedno z ciekawszych mediów społecznościowych. To aplikacja mobilna, która umożliwia ci dzielenie się swoimi zdjęciami. Założenie było proste – bierzesz telefon, pstrykasz fotkę i wrzucasz do sieci.  Możesz ją podrasować prostymi filtrami. A „znajomi” zaznaczają, że ją lubią, ewentualnie dodają jakiś komentarz.

Zdjęcie ma mieć format kwadratowy 640 x 640 pikseli. Możesz też publikować 15-sekundowe filmy.

Założyć konto w tej aplikacji możesz jedynie z urządzenia mobilnego, które ma aparat fotograficzny – obsługiwane systemy to Android, iOS i Windows Phone. Próbowałam to zrobić przy użyciu androidowego Raspberry Pi podłączonego do mojego telewizora, ale jedyne co uzyskałam, to informację, że mam „nieodpowiednie urządzenie”.

Liczba użytkowników Instagrama rośnie lawinowo. W kwietniu 2012 roku, kiedy Facebook kupił Instagram (za szaloną kwotę 1 miliarda dolarów), liczba użytkowników wynosiła 30 milionów. Niedawno, przekroczyła 300 milionów logujących się przynajmniej raz w miesiącu – czyli więcej niż ma Twitter.

Z prostego hostingu zdjęć, nastawionego na „łapanie chwil”powstało bardzo popularne

narzędzie marketingowe

wykorzystywane coraz częściej do budowania wizerunku.

Ja używam Instagrama od końca października – To jest moje konto – olazulawinska. Póki co, „łapię chwile” i pilnie przyglądam się strategiom, jakie stosują inni użytkownicy this page.

Do moich ulubionych biznesowych użytkowników należy Agencja Prasowa Retera – Reuters , mają doprawdy piękne zdjęcia.

Podoba mi się sposób autopromocji Ewy Wachowicz, Aliny Moskwy – autorki bloga designyourlife.pl, czy profil monavierj .

Ale najbardziej użyteczne wydaje mi się obserwowanie amerykańskich i brytyjskich marketingowców, którzy na Instagramie promują infoprodukty i szukają współpracowników do swoich MLM – np. April Marie Tucker (promującej się jako Królowa Instagrama), Michael Sean McDonald czy Angela Boswell Hardy .

Fajne materiały, ale również po angielsku wrzuca Kamila Kyrcz .

 

Póki co, aktywnych biznesowych użytkowników języku polskim jest niewielu. Ja od nowego roku postanowiłam zająć się IG w sposób profesjonalny. Myślę, że Instagram przekroczył już masę krytyczną i również Polacy, wkrótce zaczną go wykorzystywać do celów biznesowych. Nawet jeśli nie posługujesz się angielskim – w tych 300 milionach są twoi potencjalni partnerzy lub klienci.

Jesteś na Instagramie czy jednak postanowiłeś zignorować te 300 milionów ludzi?

Jeśli podoba Ci się ten wpis – skomentuj, kliknij “Lubię to” lub podziel się ze swoimi znajomymi w mediach społecznościowych. To dla mnie znak, żeby tworzyć więcej takich artykułów.

Jeśli podoba Ci się ten wpis - skomentuj, kliknij "Lubię to" lub podziel się ze swoimi znajomymi w mediach społecznościowych. To dla mnie znak, żeby tworzyć więcej takich artykułów.

3 thoughts on “Instagram – czy stać cię na to, by ignorować 300 milionów?

 • 7 stycznia 2016 at 11:28
  Permalink

  No to logujemy się 🙂 Będzie to dla mnie okazją do powrotu do mojego hobby z dawnych lat- fotografii. Pozdrawiam 🙂

  Reply
  • 7 stycznia 2016 at 17:13
   Permalink

   Teraz to znacznie łatwiejsze – prawie każdy nosi w kieszeni aparat fotograficzny.

   Reply
 • 17 stycznia 2016 at 18:28
  Permalink

  Korzystam z instagrama od ponad 2 lat i jest wiele przykładów firm, które właśnie dzięki Instagramowi wypłynęły na szeroką skalę 🙂
  Kamil Niedźwiecki ostatnio opublikował…Konto bankowe w UKMy Profile

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge