Mobilny internet możesz mieć za darmo!

Mobilny Internet możesz mieć za darmo! | OlaZulawinska.pl

Jedna z moich znajomych od kilku dni ma problem – nie działa jej Internet. Mniejsza o powód, ale w branży marketingu internetowego to katastrofa, a przynajmniej poważne ograniczenie możliwości zarobkowych.

Żeby takiej sytuacji uniknąć, warto zorganizować sobie kartę sim sieci aero2, dzięki możemy korzystać z Bezpłatnego Dostępu do Internetu na terenie całej Polski.

Zaletą posiadania takiej karty jest to, że możesz ją używać lub nie. Jedyny koszt pozyskania karty aero to 27 zł, które musisz wpłacić jako depozyt i na pokrycie kosztu wysyłki.  Później jest już za darmo.

Jakie są inne zalety internetu z Aero2?

 • – nie ma miesięcznego limitu transferu,
 • – Aero2 korzysta z własnej sieci i sieci Plus GSM, więc na ponad 99% terenu kraju masz zasięg. Jakiś zasięg.

No dobrze, a jakie są wady?

– mała prędkość połączenia – do 512 kB/s. Przy współczesnych standardach to dość wolno.

– Co godzinę trzeba wpisać kod captha, rozłączyć się z Internetem i ponownie się połączyć. To bywa irytujące. Jeśli chcesz zrezygnować z wpisywania kodów, zapłacisz 5 zł miesięcznie. Nawet wtedy jest to prawdopodobnie najtańszy Internet.

Moja rekomendacja:

Używam aero2 jako karty “do Internetu” w telefonie komórkowym. Sprawdzam FB, wrzucam zdjęcia na Instagrama, korzystam z nawigacji na mapach Google. Działa całkiem sprawnie. Do codziennej pracy, wymagającej również pobierania i wysyłania dużych plików taki dostęp do sieci jest trochę zbyt wolny.

Natomiast kilka razy Aero przydało się tak naprawdę. Przy awariach prądu lub Internetu. Takie sytuacje się zdarzają – nie tylko, gdy się mieszka na prowincji. Filmu na youtube nie da się wysłać, ale skorzystać ze skype, albo nawet napisać wpis na bloga jak najbardziej. Więc gorąco polecam.

A skąd się bierze takie karty?

Zamawia się tutaj.

 

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis - skomentuj, kliknij "Lubię to" lub podziel się ze swoimi znajomymi w mediach społecznościowych. To dla mnie znak, żeby tworzyć więcej takich artykułów.

7 thoughts on “Mobilny internet możesz mieć za darmo!

 • 1 lutego 2015 at 18:36
  Permalink

  Olu jak zwykle opisałaś problem świetnie. Zero pytań i wszystko wyjaśnione. Tak potwierdzam, że ograniczenie internetu to katastrofa! To kolejny artykuł , który potwierdza, że to co robisz, to robisz dla ludzi… pomagasz Oleńka! Szacunek kochana !! Genialny artykuł i polecam każdemu zapoznać się z nim 🙂

  Reply
  • 1 lutego 2015 at 22:17
   Permalink

   Moniko, bardzo dziękuję za Twoje ciepłe słowa 🙂

   I naprawdę zachęcam, żeby sobie kartę sim aero2 zamówić. I po prostu mieć. Wtedy w razie awarii u dostawcy Internetu wystarczy smartfon, wkładasz kartę, ustawiasz (warto wcześniej przećwiczyć i mieć zapisaną w kompie instrukcje, bo czasem to trochę upierdliwe jest, np. w moim telefonie aero działa tylko jako karta 1, natomiast jako karta 2 – nie da rady). Jak ci już internet w telefonie działa, to robisz z telefonu hotspot i już masz dostęp do sieci.

   Reply
  • 1 lutego 2015 at 21:55
   Permalink

   Generalnie działa na zasięgu Plusa, więc jakiś zasięg zwykle jest. Mapa wygląda dobrze: http://www.aero2.pl/resources/Aero2_zasieg_2014.jpg

   Jak się jedzie po Polsce, to zdarzają się czasem “dziury” – ale to w terenach, gdzie generalnie bywają problemy z zasięgiem komórek. Przy głównych drogach i w miastach zasięg jest dobry. Na prowincji – zwykle też, choć z gorszymi parametrami.

   Reply
 • 4 lutego 2015 at 22:27
  Permalink

  Hehe, Olu ja właśnie mieszkam w takiej dziurze, gdzie nie łapie nic na zasięgu Plusa, Play, T-Mobile itd… przetestowałam wszystko, i szkoda wielka, że brak, bo inaczej Aero wykorzystałabym dokładnie tak, jak napisałaś, jako kartę do “internetu” w telefonie.
  Całe szczęście że jest Neostrada, bo inaczej musiałabym zawód zmienić z pracy w sieci na rolniczkę, albo sprzedać dom i się wynieść, a całkiem mi się tu podoba:)
  Ale tekst super przydatny!:)
  Aleksandra Niedzielska ostatnio opublikował…Daję temu biznesowi 2 miesiące i koniec!My Profile

  Reply
  • 11 lutego 2015 at 15:22
   Permalink

   Olu, a ja myślałam, że mieszkam w miejscu gdzie jest najsłabszy zasięg komórkowy :D. Żeby skorzystać z Aero w domu, muszę powyłączać wi-fi – więc mam wybór, albo aero, albo drukarka.

   Normalnie w domu, korzystam z radiowego netu – w komórce też, po wi-fi. Ale np. wczoraj mój Internet poszedł sobie, i dostałam info, że przez cały dzień nie wróci… :/ Więc awaryjnie zmontowałał sobie hotspot na komórce, i powoli, bo powoli – ale zrobiłam najpotrzebniejsze rzeczy… Więc traktuję tą kartę jako net “na awarię” i w komórce poza domem.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge