Close
3 rzeczy, które musisz zrobić zanim założysz konto na Pintereście

3 rzeczy, które musisz zrobić zanim założysz konto na Pintereście

Zanim założysz konto na Pintereście dobrze jest przemyśleć kilka spraw. Te przemyślenia mogą się przydać też w przypadku innych mediów społecznościowych.

Jednak w przypadku Pinteresta sprawa jest o tyle istotna, że w ostatnich czasach zmienił swój algorytm. I zasady zmieniły się może nie o 180 stopni, ale o 120 to na pewno 😉

Wczesniej Pinterest zachęcał do tworzenia tablic “od Sasa do lasa”, zbierając materiały na tematy, które interesują twoich odbiorców. Dziś premiuje konta “niszowe”, w których koncentrujemy się na relatywnie wąskiej tematyce.

Idealny klient

Pierwszy temat, który musisz przemysleć to twój idealny klient. Stworzenie persony – obrazu swojego idealnego klienta pozwala określić spójny język i zakres tematów, które poruszasz.

Narysuj “Parasol”

Na blogu, stronie czy w sklepie mamy różną tematykę. Warto dobrze przyjrzeć się swojemu asortymentowi i poruszanym tematom, żeby je pogrupować w kategorie. Sensownie jest mieć 3 do 6 głównych powiązanych tematów. Każdy z tych głównych tematów można podzielić na bardziej szczegółowe. Będzie to baza do tworzenia tablic w Twoim nowym koncie.

Ja od jakiegoś czasu zakres tematyczny moich projektów rysuję w postaci parasola. Można to zrobić w postaci dowolnej mapy myśli. Ja rysuję parasol, to przypomina mi, że powinnam się oganiczać w ilości tematów.

Zbadaj SEO

Wstępne badanie SEO dla tematów, które uwzględniłaś w “parasolu” powinnaś zrobić przed założeniem lub na początku tworzenia konta. Pinterest jest wyszukiwarką, więc użycie odpowiednich słów kluczowych w bio, oraz nazwach i opisach tablic pomaga częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania.

Badaniu SEO na Pintereście poświęcę osobny wpis. Jeśli używasz języka polskiego takie badanie nie zawsze jest możliwe, bo w niektórych niszach nie ma wystarczającej ilości materiałów i zapytań. Wtedy opieram się na badaniu dla Google i Youtube.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CommentLuv badge