Autorem dzisiejszego wpisu jest Hubert Oleszczuk, właściciel bloga Sapitas.pl poświęconego tematyce zarabiania przez internet.
Programy partnerskie to jeden z najprostszych sposobów na zarabianie przez internet (jeżeli nie wiesz co to – zajrzyj tu). Największy problem to wybranie odpowiedniego programu partnerskiego, bo ilość dostępnych na rynku jest ogromna. Łatwo się w tym wszystkim pogubić.
Czym się kierować wybierając program partnerski?
Jeżeli chcesz wybrać dobry program partnerski dla siebie, to musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów:
? tematykę programu partnerskiego
? wysokość prowizji i cenę produktu
? jakość produktu
? Jakość i zaufanie w stosunku do programu partnerskiego
Tematyka
Jeżeli wybierasz tematykę programu partnerskiego, to odpowiedz na jedno pytanie. Chcesz osiągnąć konkretny finansowy cel, czy po prostu i tak prowadzisz bloga dla przyjemności i jeżeli zarobisz kilka groszy, to po prostu się ucieszysz.
Jeżeli wybierasz drugą opcję, to szukaj takiej tematyki, która Ci się podoba. Natomiast w pierwszym przypadku warto wybrać obszar popularny. Może się okazać, że nie ma zbyt wielu chętnych na kupowanie kosmetyków dla yorków. I nawet ze świetnym blogiem nie zarobisz zbyt wiele.
Ideał oczywiście wygląda tak, gdy twoja pasja jest popularna i da się na niej zarobić. Jednocześnie nie zawsze znajdziesz wartościowe i ciekawe programy partnerskie w niej. Dlatego jeżeli chcesz zarobić konkretne pieniądze, to często lepiej jest wybrać mniej interesujący temat.
Wysokość prowizji
W przypadku produktów fizycznych nie licz na zbyt duże procenty. Koszt produkcji robi swoje i sprzedawca nie może Ci zaoferować kilkudziesięciu procent ze sprzedaży. Dlatego jeżeli chcesz polecać produkty fizyczne, to musisz zadowolić się kilkoma procentami.
W przypadku e-produktów jest o wiele lepiej. Tutaj kosz produkcji jednej sztuki wynosi zwykle 0zł. Dlatego sprzedawca może Ci zaoferować nawet kilkadziesiąt złotych prowizji. W niektórych przypadkach można uzyskać nawet blisko 100% ceny produktu.
Jednocześnie weź pod uwagę ile zarabiasz na jednej sprzedaży. Jeżeli produkt kosztuje kilka złotych, to nie licz na kokosy – nawet jeżeli dostajesz 99% od sprzedaży.
Jakość produktu
Wiele osób próbuje wmówić, że jakość produktu to drugorzędna sprawa. Że dobry sprzedawca to i gówno sprzeda. I w pełni się z tym zgadzam. Jednak pamiętaj – jeżeli sprzedasz komuś gówno, to taka osoba nie będzie chciała więcej od Ciebie kupić. Zapamięta, że sprzedajesz badziewie.
Jeżeli sprzedajesz małowartościowe produkty, to nie licz na długotrwały sukces. Większość osób zrazi się do Ciebie, po pierwszym zakupie.
Natomiast jeżeli polecasz wysokiej jakości, wartościowe produkty to ludzie będą chcieli od Ciebie kupować. Wtedy wystarczy, że raz ich do siebie przekonasz, a każda następna sprzedaż będzie o wiele łatwiejsza. Dlatego promuj tylko to czego wartości jesteś pewien..
Jakość programu partnerskiego
Jak wspominałem na początku – dzisiaj znajdziesz wiele programów partnerskich. Wśród nich znajdziesz cześć niewypłacalnych, słabej jakości a nawet oszustów. Dlatego zanim przyłączysz się do jakiegoś programu to sprawdź opinie o nim w sieci. Koniecznie sprawdź regulamin – czy nie zawiera ukrytych opłat.
Jeżeli znasz jakieś porady odnośnie wyboru dobrego programu partnerskiego do współpracy, to podziel się nimi w komentarzu 😉
Hubercie, dziękuję za przygotowanie ciekawego wpisu.
Nie do końca zgadzam się z przykładem – produkty dla yorków, to może być ciekawa nisza. Hobbyści to zwykle dobrzy klienci – na coś co ich interesuje potrafią wydać mnóstwo pieniędzy. Yorki to rasa popularna, a ich właściciele (właścicielki) oprócz specjalnych szamponów kupują też psie perfumy, szczoteczki do zębów, spineczki, fikuśne obroże… Tyle, że pod taki PP trzeba mieć dobry blog o yorkach.
Dzięki za uwagi 😉
W tej chwili można znaleźć program partnerski na każdy temat. I tym samym zarobić przy okazji pisania na jakikolwiek temat.
” Jakość i zaufanie w stosunku do programu partnerskiego”
Najważniejszy punkt. Jestem w stanie skorzystać z pp który daje mniejsze stawki niż konkurencja, pod warunkiem że traktują wydawców w sposób uczciwy.
Ja po długim czasie działań w branży finansowej, powoli będę musiał się rozglądać za inną branżą, ponieważ nie dość że konkurencja na tym rynku rozrosła się do gigantycznych rozmiarów to jeszcze do tego wszystkiego, popularność różnego rodzaju pożyczek w tym roku mocno spadła, na co wpływ na pewno miał program 500+.. No ale w dzisiejszych czasach można działać praktycznie w dowolnej tematyce, więc wierzę że coś ciekawego znajdę dla siebie w zastępstwie..
Obecnie systemów partnerskich, afiliacyjnych jest tak dużo że jest w czym wybierać. Ja osobiście kieruję się tym jak długo dany serwis jest na rynku, jakie są o nim opinie, co oferuje, jak wygląda z nimi kontakt z tym jest powiem szczerze różnie, no i najważniejsze poziom akceptacji wniosków, są serwisy gdzie mają ten poziom wyższy a cześć ma poniżej średniej, życie weryfikuje a konkurencja, algorytmy w google nie ułatwiają działań ale je znacznie utrudniają i stawiają pod znakiem zapytania dalszą aktywność na tym polu.
@up to prawda, ale w niektórych branżach jest to po prostu niemożliwe. Szczególnie jeśli patrzysz na moją rodzinną branżę – motoryzacyjno/mechaniczną – nie ma zbyt wiele programów, które realnie są w stanie pomóc. Trzy lata temu weszliśmy w program, który po trzech miesiącach zaniżył nasz dochód o 5% (to chyba nie ten cel). Rok temu postanowiliśmy znowu spróbować, dość nowy program (wcześniej nie słyszałem) – partner.melle -> działamy wspólnie, ale tym razem jest lepiej. „Partner” wspomógł nas i da się na wielu aspektach działalności oszczędzić (zyskać).
Dodałbym jeszcze że najlepiej działać w programie partnerskim o tematyce która nas na prawdę interesuje.Wtedy jest o wiele łatwiej.