8 powodów aby pokochać WordPressa

Kocham WordPressa

WordPress? A co to? I niby dlaczego mam go pokochać?

Jeśli chcesz zarabiać w Internecie – musisz w nim „zaistnieć”.Jednak nie o samo „zaistnienie” chodzi. Chodzi o to, żeby skutecznie się z tym klientem komunikować. Można w tym celu korzystać z wielu różnych metod – Facebooka, Twittera, listy adresowej i własnej strony internetowej.

WordPress to właśnie system, który w znaczący sposób ułatwia tworzenie stron www. Zasadniczo został stworzony dawno, dawno temu (W 2003 roku) do prowadzenia blogów. Od tego czasu jego możliwości znacznie się rozwinęły. Ocenia się, że ponad 1/5 wszystkich stron internetowych – nie tylko blogów, ale również stron statycznych, sklepów czy squeeze page – działa właśnie na WP.  A dlaczego?

1. Szybko

Potrzebujesz strony internetowej od ręki – proszę bardzo. Wiele serwerów ma instalatory z najpopularniejszymi skryptami. Wśród nich ZAWSZE będzie WordPress. Z instalatorem jego uruchomienie trwa do pięciu minut. Ale nawet jeśli robisz wszystko ręcznie – łącznie z konfiguracją bazy danych – zmieścisz się w kwadransie.

Ustawienia strony – to kolejne kilkanaście minut. Ja mam przygotowane „paczki” do różnych typów stron, które robię. Skórka, niezbędne wtyczki. Wgrywam je do odpowiednich katalogów. I już mogę działać.

2. Jak klocki LEGO

Elementy swojej strony internetowej możesz dobierać jak klocki LEGO. Szukasz czego potrzebujesz – wtyczki, skórki. Klik, klik – zainstalowane i działa.

3. Mnóstwo

Mnóstwo skórek, wtyczek i poradników. Chcesz zrobić sklep internetowy? Portfolio? Stronę pizzerii? Bloga wielkiej akcji społecznej? Przedszkola? Cokolwiek wpadnie ci do głowy – Da się to zrobić!

4. Za darmo

Zastosowanie WordPressa nawet to celów komercyjnych jest darmowe. Jest też wielu twórców, którzy bezpłatnie udostępniają zbudowane przez siebie dodatki i skórki do WP.

Oczywiście istnieją też skórki i wtyczki komercyjne, które w dowolny sposób możesz łączyć z darmowymi elementami. Według potrzeb.

5.Wujek Google też go kocha

Klasyczny przykład społecznego dowodu słuszności? A skąd! Chcę ci tylko powiedzieć, że strony zbudowane na WP dobrze się pozycjonują. To prawdopodobnie pozostałość po „blogowych” korzeniach tego skryptu. Z doświadczenia wiem, że boty wyszukiwarki częściej zaglądają na takie strony. Choćby w porównaniu ze stronami  zrobionymi wyłącznie za pomocą html.

6. Prosto jest dodawać treść

Na dobrą sprawę nie musisz nawet znać html, żeby działać na swojej stronie. WordPress ma edytor wizualny i generalnie, na ogół działa on bezbłędnie.

Do bardziej zaawansowanych działań przydaje się ODROBINA HTML.  Na prawdę, O-D-R-O-B-I-N-A.

A z drugiej strony, nie demonizujmy html-a. Każdy człowiek, który miał matematykę w szkole podstawowej i nauczył się na niej jak działają nawiasy, jest w stanie ogarnąć podstawy języka html.

7. Automatyzujesz

Istnieje dodatków do WP, które ułatwiają ci wykorzystanie twojej strony internetowej do zarabiania i dbają o jej bezpieczeństwo. Wrzucają link do nowego wpisu na Facebooka alboTwittera. Informują cię, że ktoś pisze o tobie. Robią kopie zapasowe. Ba, potrafią nawet same się aktualizować. (ale o aktualizacjach w następnym punkcie.)

8. Aktualizujesz bez przeszkód

Każdy kto działa w Internecie wie, że nie ma programów, które nie posiadają luk i dziur. WordPress też je ma. Wielu ludzi pracuje na tym, żeby te dziury regularnie łatać i nie dawać hakerom możliwości włamań na strony. Więc koniecznie zadbaj o to, żeby mieć aktualne wersje skryptu WP i wtyczek.

Na szczęście proces aktualizacji WordPressa to czysta przyjemność. Wygląda on następująco.

1. Wchodzisz do kokpitu swojej strony i widzisz, ze świeci się czerwone kółko koło menu „Aktualizacje”

2. Robisz kopię zapasową strony.

3. Wchodzisz do menu Aktualizacje i klikasz „Aktualizuj”.

Czekasz ok. minuty. Gotowe.

Możesz nawet pozwolić WordPressowi, żeby sam się aktualizował. Ale zadbaj o regularne back-up’y. Tak na wszelki wypadek, gdyby automaty coś popsuły.

To moje przemyślenia.

A Ty? dlaczego kochasz WordPressa? Podziel się w komentarzu.

***

Jeśli podobał ci się ten wpis i chcesz czytać podobne – daj mi znać, dzieląc się ze znajomymi!

 

 

 

 

Jeśli podoba Ci się ten wpis – skomentuj, kliknij “Lubię to” lub podziel się ze swoimi znajomymi w mediach społecznościowych. To dla mnie znak, żeby tworzyć więcej takich artykułów.

Giveaway iPhone 7 Plus

Jeśli podoba Ci się ten wpis - skomentuj, kliknij "Lubię to" lub podziel się ze swoimi znajomymi w mediach społecznościowych. To dla mnie znak, żeby tworzyć więcej takich artykułów.

One thought on “8 powodów aby pokochać WordPressa

  • 8 października 2014 at 11:07
    Permalink

    podpisuję sie po tym ale zwłaszcza pod punktem nr 5 – wordpressy dobrze się pozycjonują stąd często są wykorzystywane na różne blogi i stronki zapleczowe. Ponadto jest sporo darmowych – gotowych wtyczek które pozwalają na jeszcze większe usprawnienie pod kątem seo.
    seomaniac ostatnio opublikował…Czy zlecać pozycjonowanie agencji SEO?My Profile

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge